Haljastamine

Meilt saab tellida haljastusprojekte või eskiislahendusi ning haljastuse rajamist.

Haljastuse rajamise maht ja hind sõltub suuresti sellest, millisel määral on vajalik asendada pinnast, ehk mulla kihti ja projekteeritud taimede kogusest. Lisaks ka sellest, kui keerukaks kujuneb rajamistööde teostamine ja istutuskohtadele ligipääs.

Samuti oleneb pinnase planeerimistööde ja mururajamise tööde keerukus sellest, millisel viisil saab tehnikaga rajatavale objektile ligi. Krundile ligipääsu säilimiseks on soovitav jätta uue piirdeaia paigaldamine (või vana asendamine) viimasesse, ehk haljastustööde lõppetappi. Nii säilib juurdepääs mulla jm materjalide veoks.

Järjest rohkem soovitakse lisaks iluaiale rajada aeda väike maitsetaimede peenar ning ka maitsta oma aia marju ja õunu. Tasakaal on aias kõige olulisem. Puud ja põõsad annavad aiale justkui seinad ja katuse, varjavad meid vajadusel päikese ja tuule eest. Rohttaimed on aga aia kõige dünaamilisem ja ka hooltnõudvam osa, kuid nad annavad ka kõige kiiremini tulemuse. Püsikutega haljastatud aed on elav ja dünaamiline, seal on putukaid ning ka loomi, mis viitavad ökoloogilisele tasakaalule.

– Haljastamine –

Haljastustöödena pakume:

  • pinnase planeerimine ja ettevalmistamine  Haljastamine
  • istutusalade rajamine koos substraadi taimede ja multsiga
  • kõik võimalikud murutööd
  • puude, põõsaste, hekkide ja lillede istutus
  • kivitööd, kiviteede rajamine
  • ürdia rajamine
  • kiviktaimla rajamine
  • konteinerhaljastus ja suvelillede istutamine

Kui alles plaanite aia rajamist, on mõistlik alustada aiaplaani rajajaga koostööd juba varakult. Eriti kasulik on selleks talvine aeg, sest kevadel on tavaliselt kõigil juba tööd palju. Nii saab aiaplaan enne kevadet kõiki soove arvestades valmis ja kui maapind võimaldab, saab juba hoogsalt alustada rajamistöödega.

Teeme koos Teie aia omanäoliseks.

Haljastamine on meile hingelähedane ja soovime oma töödega pakuda alati rõõmu ja silmailu. Palun tutvu haljastuse hinnakirjaga:

Pakume ka transporditeenust, looduslike jäätmete äravedu, mulla, graniitsõelmete ja turba vedu. Vaata transpordi võimalusi siit:

 – Haljastamine –

Küsi julgelt haljastamise kohta lisa