Hooldustööd

Peale aia rajamist on soovitav tellida aastane garantiihooldus, mille käigus likvideerime võimalikud pisivead ja jälgime taimede kasvu, et vajadusel õigeaegselt sekkuda.
Aedade hooldusena pakume hooajalist komplekshooldust (kevadest sügiseni) või ühekordset teenust.

Puude oksad on kasvanud meile mitte sobivas suunas? Me võime okste kasvusuunda muuta, seda, kas nööriga sidudes või okstele raskuste kinnitamise abil. Teeme puudele, põõsastele ja hekkidele  vormi- ning noorenduslõikusi.

Kui põõsad arenevad peale istutamist esimestel aastatel ebaühtlaselt, saab nende kasvu reguleerida liiga jõudsalt kasvanud okste tagasilõikamisega. Esmasena lõigatakse välja kuivanud ja äravajunud oksad. Lõikamise aeg sõltub, millal arenevad eri liikidel õiepungad.

Pakume aia riisumist , õhutamist ja muru parandamistöid. Rohime ja servame  istutusalasid, väetame taimed neile sobiva kompleksväetisega,  vajadusel  katame istutusalad männikoore-  või  killustik- multšiga,

Kui kärbid mägimännil korrapäraselt kõiki uusi võrseid – saad tihedama ja kaharama puu.

Teostame hekkide ja põõsaste hoolduslõikust.

Okaspuude heki pügamiseks on tavaliselt sobiv varakevad või sügisepoole pärast kasvu lõppu. Pügatakse kord aastas või harvem, olenevalt liigist ja kasvusuurusest.

Põõsaste regulaarsed hoolduslõikused ja harvendamine, mille käigus eemaldatakse vanemad ja kuivanud ning nõrga elujõuga oksad, mõjuvad positiivselt enamustele ilupõõsastele.

Noorenduslõikusi tehakse kui põõsad minetavad oma välimuse ja jäävad altpoolt hõredaks. Kuni kolmandik vanu oksi lõigatakse igal aastal välja (pärg-) enelatel, kontpuudel, põõsasmaranatel ja sõstardel. Kibuvitsa võiks paari aasta järel lõigata tagasi u 10-15 cm maapinnast.  Samuti tuleks iga-aastaselt tagasi lõigata tuhkpuid, see paneb nad paremini hargnema.

Rododendroneid väeta õitsemise ajal, sellel ajal tuleb neid ka väga hoolikalt kasta. Rododendonite all olev maapind, ehk aiaturvas kata männiokaste või männikooremultšiga. Tuhkurenelal lõika pärast õitsemist ära õitsenud võrsed.

Tagasi avalehele:

– Hooldustööd –

Hooldustööd

Võtke meiega ühendust